Pomoz nám, prosím!

27. prosince 2008 v 13:19 |  Pomoz zastavit týrání zvířátek!!!
Každý rok jsou na celém světě odloženy nebo týrány miliony zvířat. Nemůžou se proti tobu
nijak bránit, ale ty jim pomoct můžeš!! Tak do toho!!


Jak můžeš chránit zvířata každý den?


Jen proto, aby sis v sobotu dal/a k snídani vajíčka, jsou v hrozných podmínkách v malých úzkých klecích uchovávány slepice. Prasata jsou zase vykrmována hrozným způsobem, jen abychom si k obědu mohli dát řízky za pár korun! I proti tomuto mučení můžeš něco udělat!!

CO MŮŽEŠ UDĚLAT??

1. Bio!
Přesvědč rodiče, aby kupovali biovejce a biomaso (poznají se podle natištěné nuly). Proč bio? Protože na biofarmách jsou zvířata chována správným způsobem a bez trápení!!

2. Informuj se!
Chceš za každou cenu domácí zvíře? Ujasni si, že může žít třeba až 15 let (podle druhu) a ty se o něj stejně tak dlouho budeš muset starat!

3. Buď aktivní!
Koná se ve tvém městě demonstrace nebo nějaká akce na ochranu zvířat, nebo proti týrání? Vyzvi svoje kámoše a společně tam vyražte! Čím víc lidí, tím líp!


PŘIDEJ SE DO TÝMU!!!

Existuje několik skupin ochránců zvířat, kterým můžeš pomáhat, i když ti ještě nebylo 18 let. Tak nad čím váháš?

GREENPEACE
www.greenpeace.cz má po celém světě své pobočky. Jeho členévé bojují za práva zvířat a zároveň chtějí chránit životní prostředí. Snaží se zastavit hrůzostrašné pokusy na zvířatech a zachraňují velryby. Ale i ty s nimi můžeš spolupracovat. Podepisuj petice, roznášej letáky, POMÁHEJ ZASTAVIT TÝRÁNÍ ZVÍŘÁTEK!!!

PRAŽSKÝ SPOLEK OCHRÁNCŮ ZVÍŘAT
www.psoz.cz - Posláním spolku je ochrana zvířat. Konkrétně péče o týraná, opuštěná, nemocná a poraněná zvířátka. Ročně tento spolek lidí zachrání například několik stovek koček, kterým po odchytu zabezpečují kastraci a veterinální ošetření. Okolo 600 očkovaných a vyléčených zvířátek pak každý rok umísťují k novým majitelům.


MILÁČKOVÉ.NET


Tento charitativní spolek je internetovým útulkem pro opuštěné kočičky a pejsky. Můžeš tu najít zvířátka například podle města a konkrétních útulků z nabídky. Kdokoli může pomoct třeba i tím, že zvířátkům daruje pár pamlsků a konzerv, nebo že banner umístí na svoje stránky. Cílem projektu je najít co nejvíc zvířátkům bez domova nové majitele.ALE TEĎ PŘIJDE TA HORŠÍ A SMUTNĚJŠÍ VĚC...

Zamýšlel jsi se někdy nad tím co se s tane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat? Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky? Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti?Nebo třeba nad tím, jak se testují různé kosmetické přípravky a jiné věci na králících. Tak například taková náplast. Jak udělat náplast, aby nedráždila lidskou kůži? Jak to zjistit? Jednoduše- vezmete králíka a nalepíte mu na srst náplast... Prudce strhnete, srst sleze, máte holou kůži. Na tu nalepíte náplast. Prudce strhnete... Objeví se krvavá rána.. Nalepíte náplast Prudce strhnete .... Pokračujete dokud nejsou vidět žebra.. Pěkné, vidtě? A takhle to chodí ve všech laboratořích!!! Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk.POŘÁD TO S TEBOU NIC NEDĚLÁ?? TAK POZOR...

Nyní si vezměte například kočky. Roztomilé domácí zvířátko, že? Teď si představte laboratoř... Kočka má svázané nohy aby se nemohla hýbat...
Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon neštípe do očí?! Jednoduše vezmete kočku a nalijete jí tekutinu do očí! Samozřejmě se víčka nejprve upevní aby je zvíře nemohlo zavřít!! Pravděpodobnost, že kočka oslepne je 100%!!! Ale to přece nikomu nevadí, že?!
A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst!!! Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo!!! Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti?
Kolik delfínů je denně chyceno a následně zabito nepozornými rybáři? Radši si ani nepřej vědět!!!

A musí k tomu všemu dojít??? Copak se v dnešní době neobejdeme bez kožichů z pravé zvířecí kůže, všemožných kosmetických ptákovinek a jiných věcí??! Tyto věci se přece dají získat i jinak. Kožichy se dají vyrobit a kosmetika se dá testovat hormonálně. Ale je vůbec naděje, že to lidé jednou pochopí?? Jestli budeme takto pokračovat dál, tak za 10 let budou všechny druhy na vymření...Prosím všechny, aby- až tenhle text budete kopírovat- použili ZDROJ!!!!!!!!! Protože většinu textu sem psala JÁ!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 _*ViOl*_ _*ViOl*_ | 27. prosince 2008 v 13:22 | Reagovat

to je opravdu strasne.... ale moc pekny blogisek!!!

2 KacerW KacerW | 31. prosince 2008 v 17:33 | Reagovat

cau hale prosimte ja vim ze mi neveris a asi ani verit nebudes ale ja jsem tenhle clanek uz nekde videla a tam bylo napsany abych si to zkopirovala na svuj blog jestli ho ma. asi si ted rikas no jasne ta urcite keca ale fakt nekecam....Mas to tu fakt hezounkyyyy

3 **__ Lady Lucy- majitelka blogu xD __** **__ Lady Lucy- majitelka blogu xD __** | Web | 31. prosince 2008 v 18:20 | Reagovat

pro KacerW: jestli mi das ten odkaz tak ti uverim (je jedno za jak dlouho)

4 Piffinka Piffinka | Web | 24. ledna 2009 v 13:19 | Reagovat

zkopčila sem si ten článeček ju? i se zdrojem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama